Tehnika i informatika u obr. - Master
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tehnika i informatika u obr. - Master

Forum napravljen za studente koji nemogu redovno da dolaze na nastavu za smer Tehnika i informatika u obrazovanju, Mihajlo Pupin Zrenjanin
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Obaveze studenata

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
dule
Admin
dule


Posts : 69
Join date : 06.11.2014
Age : 50
Location : Novi Sad

Obaveze studenata Empty
PostajNaslov: Obaveze studenata   Obaveze studenata Emptysri stu 12, 2014 10:28 pm

Ja sam putem mejla kontaktirao profesoricu B.Radulović, da je pitam šta su mi obaveze u vezi sa ovim predmetom. Ona mi je odgovorila:

"Kolega,
Potrebno je da opišete neki softver koji se koristi u školi, i nakon toga usmeno ga predsavite na sam dan ispita.
Biljana Radulović"

tako da smatram da nije potrebno ići na vežbe, ili možda treba!?!
Voleo bi da neko potvrdi ovo ili da me demantuje, ili podeli svoja iskustva.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 41
Join date : 05.11.2014

Obaveze studenata Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze studenata   Obaveze studenata Emptypet stu 14, 2014 1:34 pm

Obaveze iz predmeta Informacioni sistem škole su podeljeni u dva dela, tj. seminarska rada, praktičan kod mene i teoretski kod prof. Radulović.

Što se praktičnog dela tiče, potrebno je da uradite jedan mali segment IS škole, a to je najčešće deo elektronskog školskog dnevnika. Potrebno je da kreirate bazu podataka, osmislite i isprogramirate aplikaciju/softver sa izveštajem i kreirate dokument seminarskog rada u kojem ćete opisati sve što ste uradili. Projektovanje softvera i baze podataka nije obavezno uraditi, ali ukoliko želite, možete imati i taj deo, što može povećati ocenu. Softvere za rad sa bazama podataka, razvojna okruženja, programske jezike za izradu seminarskog možete izabrati sami, a studenti najčešće rade Microsoft Access 2007 i noviji, Visual Studio 2010 (C#), Word za dokument i SAP/Sybase Power Designer 15/16 za projektovanje.

Teme se odobravaju, a možete ih pogledati (i predložiti) iz uputstva za Elektronski informacioni sistem (modul učenici) koji šaljem uz poruku. Primere radova imate na sajtu fakulteta (http://www.tfzr.uns.ac.rs/Predmet/informacioni-sistem-skole/download), a ja ću u toku dana ili najkasnije sutra izabrati 2-3 bolja rada, pa Vam poslati dokumente, da biste videli šta treba da uradite.

Literatura je udžbenik: Informacioni sistemi, autori su Radulović, Kazi, Kazi.

Za ovu školsku godinu su već izabrane teme:
Ocenjivanje učenika i
Ometenost učenika,
tak oda njih ne možete izabrati.
[Vrh] Go down
https://timaster.serbianforum.info
 
Obaveze studenata
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Obaveze predmeta
» Obaveze predmeta
» Obaveze za ispit
» Obaveze za polaganje ispita
» Obaveze za polaganje ispita

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Tehnika i informatika u obr. - Master :: Izborni predmeti - Z semestar :: Informacioni sistem škole-
Forum(o)Bir: