Tehnika i informatika u obr. - Master
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tehnika i informatika u obr. - Master

Forum napravljen za studente koji nemogu redovno da dolaze na nastavu za smer Tehnika i informatika u obrazovanju, Mihajlo Pupin Zrenjanin
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Obaveze za polaganje Ispita

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Posts : 41
Join date : 05.11.2014

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptyčet stu 06, 2014 8:53 pm

Profesor Letić mi je rekao da moramo da naparavimo jedan 3D model u AutoCad 2010, nemoramo ništa da učimo ali moramo da znamo da odbranimo naš rad. Kolokvijum nema, samo konzultacije kod Desnice, ako je nekom potrebno.


Dao mi je i DVD sa vežbama staviću što pre na net.

Dušan.
[Vrh] Go down
https://timaster.serbianforum.info
Denis962
Admin
Denis962


Posts : 40
Join date : 22.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Ispunjenje obaveze za polaganje   Obaveze za polaganje Ispita  Emptypet sij 23, 2015 9:29 pm

Ja sam ispunio svoje obaveze za izlazak na ispit na sledeći način:
1. Došao sam lično kod profesora i tražio sam od njega informacije i materijal. Dao mi je jedan DVD od 2 GB. Sada vidim da je na njemu proširen sadržaj od CD-a čiji link je kolega Dule dao u prethodnom postu. Ako neko želi, postaviću negde i ovaj DVD u oblake pa ga koristite ako želite.
Dobio sam izbor da mogu raditi 2D ili 3D crtež sa renderovanjem.
2. Kod kuće sam pregledao neke primere sa DVD-a kao i neke Youtube tutorijale da steknem neki dojam (nikada nisam radio u Autocad-u).
3. Izabrao sam 2 teme i poslao sam ih mejlom profesoru da bira koju želi. On je izbor ostavio meni.
4. U Autocad-u 2010 sam uradio 3D crtež po mom izboru uz korišćenje raznih tutorijala sa Youtube-a i uz pomoć kupljene knjige Autocad 2010 3D Osnove u izdanju Kompjuter biblioteke.
5. Rad sam mejlom poslao profesoru, koji je potvrdio da je rad prihvaćen i rekao je da mu se javim kada želim prijaviti ispit.
6. Posle sam još na svoju ruku vežbao i 2D crtanje.
7. Javio sam se profesoru da dolazim (ionako sam dolazio zbog potpisa iz ostalih predmeta).
8. Sreda je kada su uglavnom svi profesori tamo. Našao sam profesora i zamolio sam ga da mi treba dodatna konsultacija jer imam pitanja. Rekao sam mu da sam krenuo i sa 2D crtanjem, pokazao sam mu crtež koji sam radio na 2 načina i pitao sam ga za savet koja je taktika bolja. Naveo sam teškoće na koje sam naišao, otvoreno sam rekao da sam primetio koncepcijsku grešku u svom seminarskom radu (slojevi!), ispričao sam mu da pripremu za štampu nisam baš korektno odradio i bilo bi dobro da mi to objasni. Bez reči mi je to uradio. Na kraju sam ga pitao da li moram nešto objasniti i u vezi seminarskog rada. Nisam morao ništa - rekao je da je to već pregledano! Potpisao mi je indeks i to je to.

Moji saveti:
Crteže obavezno radite sa slojevima: napravite posebne slojeve za dimenzije, ose, pomoćne linije i za pripremu za štampu. Pogledajte ih u primerima sa CD-a. Ovo je naročito važno ako radite i renderovanje, inače će kotne linije i dimenzije biti prisutne na renderovanoj slici. (osim ako renderovanje radite ranije od dimenzionisanja). Izađite profesoru u susret sa svojim dodatnim radom, pitanjima, pokažite mu svoj napredak čak i sa svesnošću svojih grešaka i glatko ćete proći odbranu seminarskog rada. Profesor je IZUZETNO korektan!
[Vrh] Go down
Branko
Gost




Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 12:15 pm

Kolega da li mozes da mu ibjasnis pripremu za stampu meni prof. nista nije rekao za to i za renderovanje?

Hvala!

Bane
[Vrh] Go down
Denis962
Admin
Denis962


Posts : 40
Join date : 22.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 5:23 pm

Branko je napisao/la:
Kolega da li mozes da mu ibjasnis pripremu za stampu meni prof. nista nije rekao za to i za renderovanje?

Hvala!

Bane

Naravno. Ruku na srce profesor nije ni meni ništa objasnio na prvoj konsultaciji, sve sam ja iskopao iz raznih izvora. Da ti ne pišem sve ponovo okačio sam svoj seminarski u oblake u interesu opšteg dobra i tamo ćeš naći odgovore sa puno ilustracija, kao i svi ostali zainteresovani.
h t t p s ://onedrive.live.com/redir?resid=30BAD689EFC90784!11915&authkey=!AGfakM5GdxXQu2I&ithint=file%2cpdf
Uz renderovanje na kraju seminarskog se nalazi i plot, onako kako sam posle skoro 2 nedelje rekonstruisao iz sećanja na osnovu profesorovog objašnjenja. Ne kažem da je ovo jedini put, ali ja sam ga ovako uradio.

Sretno u korišćenju!

[Vrh] Go down
Bane




Posts : 28
Join date : 24.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 7:30 pm

Ne mogu da nadjem gde si postavio seminarski!
[Vrh] Go down
Denis962
Admin
Denis962


Posts : 40
Join date : 22.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 9:08 pm

Bane je napisao/la:
Ne mogu da nadjem gde si postavio seminarski!

Na forumu postoji ograničenje da novi članovi ne mogu postaviti link do 7 dana a ja sam član tek od prekjuče (znači treći dan). Zato sam link morao tako staviti da ne bude link. Izvadite razmake na početku u "h t t p s :" i biće sve u redu. Izvinite zbog neugodnost, ali sam morao ovako. Pokušaću sa administratorom da oslobodi ovaj uslov.
[Vrh] Go down
Bane




Posts : 28
Join date : 24.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 9:11 pm

Probao sam i tako nije uspelo
[Vrh] Go down
Bane




Posts : 28
Join date : 24.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 9:12 pm

Jedino da mi pistis na mail ili kako vec... i ja sam se danas prijavio...
[Vrh] Go down
Denis962
Admin
Denis962


Posts : 40
Join date : 22.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 9:26 pm

Bane je napisao/la:
Jedino da mi pistis na mail ili kako vec... i ja sam se danas prijavio...

Ne mogu ni mejl da ti šaljem, dok mi administrator ne oslobodi taj uslov od 7 dana. Poslao sam mu zahtev.
Pokušaj ponovo. Inače probao sam i ja sa vađenjem razmaka i radi! Ima da se vade 5 razmaka od dvotačke levo, a ostatak linka treba zadržati.
[Vrh] Go down
Bane




Posts : 28
Join date : 24.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 9:27 pm

Ok probacu ponovi ... hvala ti u svakom slucaju!!!

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Denis962
Admin
Denis962


Posts : 40
Join date : 22.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 9:34 pm

Bane je napisao/la:
Ok probacu ponovi ... hvala ti u svakom slucaju!!!

Pozdrav!

Nema na čemu. Javi mi da li si uspeo, jer kod mene pismo upućeno administratoru stoji u outbox-u, izgleda ne mogu ni njemu pisati (ili ne znam). Ko zna kako da stupim u kontakt sa administratorom?
[Vrh] Go down
Bane




Posts : 28
Join date : 24.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 9:44 pm

Ok... Hvala jos jednom cim proverim javljam!
[Vrh] Go down
Denis962
Admin
Denis962


Posts : 40
Join date : 22.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 10:20 pm

Bane je napisao/la:
Ok... Hvala jos jednom cim proverim javljam!

Tu je link do seminarskog rada u izvornom obliku:

https://onedrive.live.com/redir?resid=30BAD689EFC90784!11915&authkey=!AGfakM5GdxXQu2I&ithint=file%2cpdf

Administrator je ipak dobio moje pismo i izašao mi je u susret sa dodatnim pravima, pa sam uspeo staviti link. Pozdrav i uspešan rad svima!
[Vrh] Go down
Bane




Posts : 28
Join date : 24.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptysub sij 24, 2015 10:38 pm

Hvala puno!

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Bane




Posts : 28
Join date : 24.01.2015

Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Emptypet sij 30, 2015 7:43 pm

Ide li neko sutra na ispit?!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Obaveze za polaganje Ispita  Empty
PostajNaslov: Re: Obaveze za polaganje Ispita    Obaveze za polaganje Ispita  Empty

[Vrh] Go down
 
Obaveze za polaganje Ispita
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Obaveze za polaganje Ispita
» Obaveze za polaganje Ispita
» Obaveze za polaganje ispita
» Obaveze za polaganje Ispita
» Obaveze za polaganje ispita

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Tehnika i informatika u obr. - Master :: Izborni predmeti - Z semestar :: Računarsko projektovanje-
Forum(o)Bir: